top of page

ЕСТЬ ЛИ РАЗНЫЕ ВИДЫ МАЛЫХ ГРУПП?

Джон Уимбер


Существуют различные вилы малых групп? Ответ - да. В нашей церкви есть несколько категорий группы, которые, по моему мнению, каждой церкви следует иметь.

Первое, есть категория, которую можно назвать группы, ориентированные на задачи. Их цель для встреч обычно заключается в проведении служения. Но существуют побочные явления при совместной работе. Я использую термин «побочные явления» не для унижения, а скорее для акцентирования того факта, что первоочередной намерением группы есть задачи, а не отношения. Но люди, работающие вместе, взаимосвязаны. Фактически большинство людей имеют прочные связи, если они занимаются совместной деятельностью или имеют общую цель. Группы, которые проводят служения бедным или заключенным; группы, созданные для евангелизации; группы, которые осуществляют пасторскую заботу о больных или пожилых людей, вдов или разведенных; группы, задуманные специально для молитвы и ходатайства - все эти группы могут быть как ориентированные на задачи, так и развивать взаимосвязано общество в высокой степени любви и принятия друг друга. Такие группы могут приносить сильное удовольствие участникам. Часто неверующие и номинальные христиане (и люди, которые не могут сидеть спокойно) находят дом в группах, ориентированных на задачи, где служение целью.Інший вид груп я називаю навчальними. Такі групи є короткостроковими і створені для навчання певним навичкам служіння. Хороший приклад такої групи - група, що працює над питаннями керівництва. Така група може зустрічатися два або три місяці для вивчення біблійних навчань про формування характеру, духовного розвитку та лідерських дарів. Хотілося б, щоб в якості побічного явища група була б взаємопов'язана досить тісно для відповіді на соціальні і емоційні потреби.

Короткострокові навчальні групи для новонавернених можуть бути успішними, особливо коли в групі проводиться спільне святкування водного хрещення. Мета в цьому випадку - навчити членів групи основ християнської доктрини, ввести в громаду і підготувати їх для більш глибокого участі в церковному житті. Інші види навчальних груп включають в себе групи дошлюбного консультування, молодих батьків, групи по відновленню шлюбу або групи спілкування.

Спеціалізовані навчальні групи для підготовки засновників церков - це група, яку ми іноді використовуємо. На таких зустрічах досвідчений засновник церкви або пастор-єпископ ділиться своєю мудрістю та інформацією, і тут оцінюється зайнятість в служінні. В процесі навчання також відбувається встановлення зв'язків і відносин. Фактично, підтримуюча мережу, яка складається між майбутніми засновниками, може стати найкориснішим аспектом подібної групи. Навіть після того, як інформація зітреться в зошиті, відносини можуть залишатися дієвим джерелом.

Ще одна категорія - це інтеграційні групи. Такі групи допомагають людям включитися в життя помісної церкви. Міцні відносини - ключ до асиміляції новоприбулих в будь-якій церкві. Пам'ятайте, люди приходять в церкві по безлічі причин, але зазвичай залишаються через одного або двох близьких друзів. Інтеграційні групи мають кілька функцій: євангелізація, асиміляція і учнівство, але їх головна мета бути мостом між світом і церквою. Подібні взаємини продовжуватимуть живити, підтримувати і підбадьорювати учасників групи.

2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


bottom of page